Kehrät & Kehrä-bändi, Iloinen syyskonsertti

su 11.10. klo 15.00 – su 11.10. klo 17.00
Kehrien konserttijuliste

Forssan seurakuntatalo

Sekakuoro Kehrät esittää iloisia viihdemusiikin helmiä Kehrä-bändinsä säestämänä. Vapaa pääsy. Vierailevana tähtenä on viihdelegenda Erkki Liikanen. Kuoroa johtaa loistava Natalia Maltizova. Konserttisalina toimii Forssan seurakuntatalon suuri sali, ohjelma 20 €, sisältää väliaikatarjoilun. 

Syksyn korvilla on aika nauttia musiikin ilosta ja hyvästä seurasta. Sunnuntaina 11. lokakuuta 2026 klo 15.00 Forssan seurakuntatalon suuressa salissa kajahtaa, kun Viihdekuoroyhdistys Kehrät ry järjestää perinteisen ja odotetun syyskonserttinsa.

Tänä vuonna konsertti on täynnä energiaa ja nostalgiaa, sillä lavalle nousee sekakuoro Kehrien ja oman Kehrä-bändin lisäksi todellinen suomalaisen viihteen legenda. Konsertin vierailevana tähtisolistina loistaa rakastettu Erkki Liikanen! Kuoroa ja orkesteria johtaa taitava Natalia Maltizova.

Luvassa on monipuolinen katsaus iloisia viihdemusiikin helmiä, jotka tuovat valoa ja lämpöä syksyiseen sunnuntaipäivään. Kahden tunnin mittaisessa tilaisuudessa on myös väliaika, jonka aikana yleisöllä on mahdollisuus nauttia kahvitarjoilusta ja vaihtaa kuulumisia.

  • Musiikki Musiikki

Linkki avautuu uudessa välilehdessä